Macklemore feat. Kesha – Good Old Days
20.09.2017 | 13:45

Macklemore ka prezantuar këngën e re në bashkëpunim me Kesha. ‘Good Old Days’ do të jetë pjesë e solo-albumit të tij të katërt, ‘Gemini’, i cili pritet të lansohet më 22 shtator. Në të janë përfshirë shumë artistë si: Lil Yachty, Skylar Gray, Eric Nally, Offset, Dan Caplen, Otieno Terry, Reignwolf, King Draino, Donna Missal, Abit,  Dave B, Travis Thompson, Xperience dhe Saint Claire. 

Videot
Positive Gold App For Android
Download Link
http://marci413.getmarci.com
22.06.2012
Lajmet
Marilyn Manson – KILL4ME (audio)

Marilyn Manson ka shpalosur një këngë të re, ‘KILL4ME’ (mund ta dëgjoni duke klikuar këtu). Kjo është kënga e dytë pas ‘We Know Where You Fucking Live’, e cila është shkëputur nga albumi i ri ‘Heaven Upside Down’. Albumi në fjalë pritet të plasohet në tregun muzikor më 6 tetor. Në vijim, gjeni datat e turneut të këngëtarit:

 • Dhjetor 04 2017 - MANCHESTER O2 Apollo
 • Dhjetor 05 2017 - GLASGOW O2 Academy Glasgow
 • Dhjetor 06 2017 - WOLVERHAMPTON Wolverhampton Civic Hall
 • Dhjetor 08 2017 - NEWPORT Newport Centre
 • Dhjetor 09 2017 - LONDON SSE Arena, Wembley. 
21.09.2017


Morrissey sjell singlin e ri (audio)
Me fjalët: “mos ndiqni lajmet dhe rrini në shtrat”, nëpërmjet singlit të ri, Morrissey paralajmëron albumin e ri. Ky do të jetë materiali i parë që nga viti 2014, nën titullin ‘Low in High Schlool’. Singli i parë ekzistencialist është emërtuar ‘Spent the Day in Bed’ dhe mund ta dëgjoni më poshtë.    
20.09.2017


Evanescence me album të ri

Evanescence rikthehen në skenën muzikore me albumin e ri ‘Synthesis’, i cili pritet të plasohet më 10 nëntor. Ndryshe, bendi do të zhvillojë  edhe një turne, biletat për të cilin do të jenë në shitje nga 22 shtator 2017.    
 
 
 • Mars 30 2018 - LONDON Royal Festival Hall
 • Mars 31 2018 - LONDON Royal Festival Hall
 • Prill 02 2018 - MANCHESTER O2 Apollo
 • Prill 03 2018 - NOTTINGHAM Motorpoint Arena
 • Prill 05 2018 - GLASGOW SEC Armadillo
 • Prill 06 2018 - SHEFFIELD City Hall.
20.09.2017


Macklemore feat. Kesha – Good Old Days

Macklemore ka prezantuar këngën e re në bashkëpunim me Kesha. ‘Good Old Days’ do të jetë pjesë e solo-albumit të tij të katërt, ‘Gemini’, i cili pritet të lansohet më 22 shtator. Në të janë përfshirë shumë artistë si: Lil Yachty, Skylar Gray, Eric Nally, Offset, Dan Caplen, Otieno Terry, Reignwolf, King Draino, Donna Missal, Abit,  Dave B, Travis Thompson, Xperience dhe Saint Claire. 

20.09.2017


Joss Stone & Nitin Sawhney - Project Mama Earth (EP)

Project Mama Earth, Joss Stone dhe Nitin Sawhney, kanë bërë të ditura detajet rreth Ep-së së tyre të re. EP nën po të njëjtin titull, Project Mama Earth, pritet të plasohet në tregun muzikor më 10 nëntor nëpërjet Mascot Label Group/Provogue, Stone’d Records. Në vijim, mund ta shikoni një trejler të singlit të pare të EP-së, ‘Mama Earth’. Ndryshe, Stone do të fillojë turneun e saj në Britani dhe Irlandë në vjeshtë. Në vazhdim, gjeni datat e turneut të këngëtares:

 • Tetor 08 2017 - DUBLIN Vicar Street
 • Tetor 10 2017 - BELFAST Ulster Hall Belfast
 • Tetor 13 2017 - GLASGOW Glasgow Royal Concert Hall
 • Tetor 15 2017 - CARDIFF St David's Hall
 • Tetor 17 2017 - LONDON Royal Festival Hall.
20.09.2017


Sam Smith – Too Good at Goodbyes (video)
Një videklip plot dhembshuri e sjell këngëtari Sam Smith. Për regjinë e këngës ‘Too Good at Goodbyes’ është përkujdesur Luke Monaghan. Shikoni klipin në videon më poshtë. 
 
 
 
 
 
20.09.2017


Robert Plant – Bones Of Saints (audio)

Muajin e ardhshëm, Robert Plant lanson albumin e ri solo, ‘Carry Fire’, nga i cili disa javë më herët patëm rastin ta dëgjojmë ‘The May Queen’. Tani, Plant ka prezantuar një këngë tjetër të re nga ky lansim, i cili pritet në treg më 13 tetor nëpërmjet Nonesuch/Warner Bros. Këngën ‘Bones Of Saints’ mund ta dëgjoni në itunes, Spotify ose duke klikuar këtu

 
04.09.2017
Facebook